Noclegi Krynica Zdrój - Rezerwacja: tel. +48 18 533 03 75, e-mail: orlik@krynica.pl
Hotel ORLIK *** -  noclegi w Krynicy

Wielką atrakcją Krynicy Zdroju jest zbudowana tutaj kolej gondolowa. To najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka gondolowa w Polsce. Aby trafić do jej dolnej stacji, musicie udać się do doliny Czarnego Potoku (dojeżdżają tam autobusy numer 2 i 5, które mają swoje przystanki w centrum Krynicy).

Do każdego wagonika mieści się 6 osób, kolejka wjeżdża na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n. p. m.). Trasa kolejki wynosi około 2 kilometrów, przejazd trwa około 7 minut. W ciągu godziny kolej ma przepustowość 1600 osób. Gondolkowymi wagonikami można przewozić narty oraz snowboardy jak również rowery.

Trasa kolejki długości dokładnie 2211 m wiedzie z Czarnego Potoku na sam szczyt pasma Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.). Z górnej stacji można podziwiać wyborowy krajobraz beskidzkich zakątków, a przy ładnej pogodzie dostrzeżecie także pasma Tatr słowackich.

Stok Jaworzyny przecinają liczne marszruty i szlaki turystyczne, którymi w lecie możemy wędrować pieszo lub rowerami, a w zimie zjeżdżać po nich na nartach (7 tras narciarskich). Szczyt Jaworzyny pokrywają liczne punkty gastronomiczne, można usiąść, odpocząć, podziwiać widoki i zjeść pyszny obiad.

Opinie naszych gości

Hotel przytulny w dobrej lokalizacji , pyszne śniadanie . Widok na piękny krajobraz dookoła
sobota, 29, październik 2016
Pokoje przyjemne i wygodne. Nie wiem jak widoki z innych, nam trafiła się przyjemna panorama gór. Parking nieco zbyt mały. Wyżywienie dobre. Recepcja elastyczna, potrafią dopasować się do gości.
niedziela, 11, wrzesień 2016
Tygodniowy pobyt w hotelu ORLIK i 100% zadowolenia !!! Profesjonalna obsługa, wysoki standard świadczonych usług!!! Dziękujemy i POLECAMY !!!
piątek, 29, kwiecień 2016
Hotel Orlik Krynica-Zdrójnoclegi Krynica-Zdrójnoclegi pensjonat *** KOŚCIUSZKO w e-nocleg.plNoclegi e-nocleg.plKrynica-Zdrój noclegi
Oferta dla grup
Romantyczny weekend dla dwojga
Wyróżnienia i dyplomy
Copyright © 2023 Hotel ORLIK *** Krynica. Wszelkie prawa zastrzeżone.