Noclegi Krynica Zdrój - Rezerwacja: tel. +48 18 533 03 75, e-mail: orlik@krynica.pl
Hotel ORLIK *** -  noclegi w Krynicy

Krynica Zdrój to z pewnością unikalne miejsce na mapie Polski. Znana jest przede wszystkim z leczniczych wód, licznych sanatoriów, stoku narciarskiego oraz pięknego deptaku, na którym możemy podziwiać wiele zabytkowych budowli. Ponadto uzdrowisko położone jest na górzystym terenie, dzięki czemu możemy cieszyć się pięknymi widokami oraz korzystać z wielu pieszych i rowerowych szlaków.

Szczególnym miejscem w Krynicy Zdroju jest wieża widokowa, której budowę rozpoczęto w 2017 roku, a jej wielkie otwarcie nastąpiło 19 sierpnia 2019 roku.

Jest to pierwszy tego typu projekt nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Mierząca 49,5 metrów drewniana wieża widokowa jest obecnie najwyższą konstrukcją tego rodzaju za której projekt odpowiada Podhalańska Pracownia Architektoniczna „Buduj a Woloj Jan Karpiel, Stanisław Michałczak” z Zakopanego. Została zaprojektowana i wykonana w pełni przez polskich architektów, konstruktorów i cieśli. Usytuoowana jest w sercu Beskidu Sądeckiego, wśród korony drzew przepięknego pasma Jaworzyny Krynickiej, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.).

Do tej niezwykłej konstrukcji prowadzi drewniana ścieżka przyrodniczo-edukacyjna o długości 1030 metrów. Stopniowo wznosi się do góry podparta przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Przy jej projektowaniu, po raz pierwszy w Europie, w dwóch miejscach zastosowano system piętrowej ścieżki. Do jej budowy wykorzystano szczególnie trwały materiał idealnie nadający się do celów budowlanych – drewno z robinii akacjowej, potocznie nazywanej akacją. Dzięki temu spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa konstrukcji przy zachowaniu walorów estetycznych. Ścieżka ta umiejscowiona jest w koronach drzew przez co fantastyczne widoki i związane z nimi wrażenia są spotęgowane. Na przepiękny i bogaty drzewostan składają się między innymi drzewa takie jak świerki, jodły oraz buki. Na trasie ścieżki zwiedzający mogą poznać nie tylko okoliczną przyrodę ale również zaznajomić się z historią regionu. Zapewniają to 15 interaktywnych instalacji i tablic edukacyjnych. Spacerując, wraz z dziećmi możemy poprzez zabawę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, między innymi tego jakie zwierzęta zamieszkują pobliskie łąki oraz lasy, poznać rośliny rosnące w okolicach, historię Łemków, postacie z rodzimej i bardzo często nieznanej mitologii słowiańskiej oraz przez dziurkę od klucza pooglądać zabytki architektury drewnianej.

Na wieżę widokową można dostać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wędrówka piesza na szczyt a drugim sposobem jest wjazd nowoczesną, sześcioosobową kolejką krzesełkową Doppelmayr. Dzięki wyposażeniu w osłony przeciwwiatrowe jest to zdecydowanie wygodniejszy sposób transportu. Ponadto na szczycie wieży znajduje się dodatkowa atrakcja, szczególnie uwielbiana przez najmłodszych. Jest nią 60 metrowa zjeżdżalnia, którą możemy dostać się z powrotem na ziemię. Jednak zanim to nastąpi warto nacieszyć się wspaniałymi widokami rozpościerającymi się na malowniczą okolicę oraz poddać się cudownemu uczuciu zbliżenia się z naturą.

Opinie naszych gości

Hotel przytulny w dobrej lokalizacji , pyszne śniadanie . Widok na piękny krajobraz dookoła
sobota, 29, październik 2016
Pokoje przyjemne i wygodne. Nie wiem jak widoki z innych, nam trafiła się przyjemna panorama gór. Parking nieco zbyt mały. Wyżywienie dobre. Recepcja elastyczna, potrafią dopasować się do gości.
niedziela, 11, wrzesień 2016
Tygodniowy pobyt w hotelu ORLIK i 100% zadowolenia !!! Profesjonalna obsługa, wysoki standard świadczonych usług!!! Dziękujemy i POLECAMY !!!
piątek, 29, kwiecień 2016
Hotel Orlik Krynica-Zdrójnoclegi Krynica-Zdrójnoclegi pensjonat *** KOŚCIUSZKO w e-nocleg.plNoclegi e-nocleg.plKrynica-Zdrój noclegi
Oferta dla grup
Romantyczny weekend dla dwojga
Wyróżnienia i dyplomy
Copyright © 2023 Hotel ORLIK *** Krynica. Wszelkie prawa zastrzeżone.