Noclegi Krynica Zdrój - Rezerwacja: tel. +48 18 533 03 75, e-mail: orlik@krynica.pl
Hotel ORLIK *** - noclegi w Krynicy

Coraz więcej obiektów turystycznych w Polsce decyduje się na to, by stworzyć wygodne bazy dla turystów rowerowych. Hotel Orlik również jest patronem takiej turystyki i prężnie stara się rozwijać również pod kątem przystosowania swojego obiektu do potrzeb rowerzystów. Nasz hotel posiada certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom!.

Czy wiecie, że rower wynaleziono ponad 200 lat temu? Skonstruował go Niemiec - Karl Wilhelm Ludwig Friedrich von Drais von Sauerbronn. To był niesamowity postęp, bo w końcu wykorzystano siłę ludzkich mięśni do szybszego przemieszczania się.

Szkic takiej maszyny opracował zaś, już w 1493 roku sam Leonardo da Vinci. To był niesamowity prekursor wpółczesnych technologii. Jego myśl wyprzedzała możliwości techniczne.

Nasza siła jest paliwem, dlatego rower stał się bardzo istotnym elementem współczesnej cywilizacji. Turystyka rowerowa to już bezapelacyjnie potężny filar rozwoju gospodarki, ponieważ coraz więcej osób tak właśnie podróżuje, na rowerach albo z rowerami.

Wybór tego środka transportu dostarczy nam mnóstwo pozytywnych emocji jak również korzyści zdrowotnych. Jazda na rowerze znacząco przyczyni się do zwiększenia pojemności płuc, nasza krew będzie bogatsza w tlen, przez co zwiększy się pojemność wyrzutowa serca i jego objętość.

Aktywny tryb życia to wielka przysługa dla naszego zdrowia, nie tylko fizycznego ale i psychicznego. Ludzie czynnie uprawiający sport w swoim życiu mogą cieszyć się lepszym samopoczuciem.

Jazda rowerem to doskonały sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Wiele osób ma takie momenty w życiu, że boryka się z wahaniami wagi. Czy wiecie, że przez godzinę spokojnej jazdy możecie spalić od 400 do nawet 900 kalorii? Różne partie Waszych mięśni będą mimowolnie ćwiczyć i wzmacniać swą siłę – pośladki, łydki, plecy, uda i ręce. Regularnie sięgając po ten środek transportu, zbudujecie wspaniałą formę, wysmuklicie sylwetkę i zwiększycie odporność na zmęczenie. Paradoksalnie, gdy więcej ćwiczymy i regularnie uprawiamy jakiś sport, mniej się męczymy.

Pamiętajcie, nie trzeba być jakimś wyczynowym sportowcem, aby czerpać korzyści z roweru. Spróbujcie na przykład w niektóre dni w tygodniu dojeżdżać do pracy rowerem. Unikniecie korków, dotlenicie swój organizm już z samego rana. Bardzo szybko poczujecie ogromną różnicę dostarczając sobie regularnie wielką dawkę endorfin.

Pewnie w tym momencie znajdziecie mnóstwo wymówek: a bo pogoda zła, a bo rower macie kiepski, a bo zimno czy gorąco. Odrzućcie na bok te wymówki i zamiast rozmyślać, po prostu to zróbcie. Bardzo szybko przekonacie się, że wszelkie psychiczne blokady prysną i zostanie czysta przyjemność z jazdy.

Nawet jak pracujesz w wielkiej korporacji i na co dzień borykasz się z wieloma stresującymi sytuacjami, to właśnie ta aktywność świetnie pomoże Ci się do nich zdystansować. Zmęczenie psychiczne najłatwiej jest ukoić zmęczeniem fizycznym. Hormony szczęścia, które wytwarza nasz organizm podczas ćwiczeń są "dobrem" przekładającym się na wiele sfer życia. Pomagają wyciszyć się w pracy i po pracy, zacieśniają więzi rodzinne i koleżeńskie.

Okolice naszego obiektu obfitują w piękne lasy, parki i pola, warto więc wskoczyć na "dwukołowy wehikuł" i odetchnąć pełną piersią. To zupełnie bezkosztowy i pewny sposób aby oczyścić głowę z negatywnych myśli. Mózg ludzki ma niewyobrażalną i niezbadaną moc, warto pomagać mu by uwolnił ten potencjał. Neuroplastyczność mózgu pozwala nam na wypracowywanie nowych nawyków, daje nam zdolność do adaptacji, zmienności, samoleczenia, uczenia się i zapamiętywania. Kolarstwo stymuluje rozwój mózgu, warto wyrobić więc w sobie nawyk sięgania po rower jak najczęściej.

Za oknem już wiosna, więc serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej wielozmysłowej aktywności. Nie zapominajcie jednak o bezpieczeństwie, a więc zadbajcie o kask, o zapasowe dętki, o odpowiednie nawadnianie się podczas jazdy oraz wygodne ubrania dostosowane do warunków pogodowych.

Dzięki temu, że Hotel Orlik położony jest przy trasach rowerowych VeloMałopolska i spełniamy kryteria obiektu przyjaznego dla rowerzystów, otrzymaliśmy certyfikat "Miejsce Przyjazne Rowerzystom". Zapewniamy profesjonalną logistykę dla klientów wybierających ten typ turystyki. Serdecznie zapraszamy do naszego hotelu w centrum Krynicy.

Pamiętajcie, że wszystkie Miejsca Przyjazne Rowerzystom, oficjalnie muszą spełniać wiele kryteriów. Możemy Państwa zapewnić, że u nas:

 • macie możliwość skorzystania z pobytu na jedną dobę,
 • zapewniamy bezpieczny i nieodpłatny parking rowerowy zewnętrzny (do zapięcia rowerów),
 • zapewniamy bezpieczne miejsce do przechowania rowerów przez noc,
 • pomagamy w ewentualnym uzupełnieniu podstawowych części zamiennych (łatki, dętki), dysponujemy aktualną listą sklepów, serwisów rowerowych w okolicy z adresami, telefonami, godzinami pracy,
 • posiadamy i nieodpłatnie udostępniamy materiały informacyjne o pobliskich usługach, innych MPR, wycieczkach oraz imprezach rowerowych,
 • zapewniamy Państwu bezpieczne i nieodpłatne przechowywanie wyposażenia rowerowego i/lub bagażu rowerzysty (np. toreb, plecaków, sakw itp.),
 • posiadamy i bezpłatnie udostępniamy podstawowe narzędzia do prostych napraw rowerowych (klucze, imbusy, pompka, klucz do naprawy łańcucha itp.),
 • możemy polecić aktualne wydawnictwa turystyczne - głównie doradzić jakie mapy czy też jakie przewodniki rowerowe warto nabyć,
 • posiadamy aktualną stronę internetową oraz profil na Facebooku, gdzie rowerzysta może zapoznać się z naszą ofertą,
 • serwujemy pełnowartościowe posiłki dla rowerzystów,
 • u nas macie Państwo możliwość zamówienia suchego prowiantu "na wynos" (lunch pakietów),
 • możliwość wysuszenia w obiekcie mokrych ubrań i sprzętu itp.

Cały czas staramy się podnosić jakość świadczonych usług i pokazywać, że turystyka rowerowa jest świetnym pomysłem, ponieważ jest eko i daje możliwość łatwego poznawania wielu ciekawych miejsc. Małopolska realizuje największy w Polsce projekt budowy tras rowerowych. Jesteśmy przekonani, że te walory zachęcą Państwa do nowego spojrzenia na rower i pozwolą odkryć jego możliwości.

Teraz, w tych ciężkich czasach pandemii zdecydowanie rower daje poczucie bezpieczeństwa, to bardzo wygodna forma podróżowania, bo unikniemy skupisk ludzkich i zatłoczonych miejsc.

Opinie naszych gości

Hotel przytulny w dobrej lokalizacji , pyszne śniadanie . Widok na piękny krajobraz dookoła
sobota, 29, październik 2016
Pokoje przyjemne i wygodne. Nie wiem jak widoki z innych, nam trafiła się przyjemna panorama gór. Parking nieco zbyt mały. Wyżywienie dobre. Recepcja elastyczna, potrafią dopasować się do gości.
niedziela, 11, wrzesień 2016
Tygodniowy pobyt w hotelu ORLIK i 100% zadowolenia !!! Profesjonalna obsługa, wysoki standard świadczonych usług!!! Dziękujemy i POLECAMY !!!
piątek, 29, kwiecień 2016
Hotel Orlik Krynica-Zdrójnoclegi Krynica-Zdrójnoclegi pensjonat *** KOŚCIUSZKO w e-nocleg.plNoclegi e-nocleg.plKrynica-Zdrój noclegi
Oferta dla grup
Romantyczny weekend dla dwojga
Wyróżnienia i dyplomy
Copyright © 2023 Hotel ORLIK *** Krynica. Wszelkie prawa zastrzeżone.