Noclegi Krynica Zdrój - Rezerwacja: tel. +48 18 533 03 75, e-mail: orlik@krynica.pl
Hotel ORLIK *** -  noclegi w Krynicy

Krynica-Zdrój to popularne uzdrowisko i ośrodek sportów zimowych. Bogata baza turystyczna i liczne atrakcje zapewniają doskonały wypoczynek zimą zarówno dorosłym, jak i dzieciom o każdej porze roku. Bez względu na wiek, umiejętności i przygotowanie fizyczne każdy znajdzie zimą w Krynicy-Zdroju coś dla siebie. Narty, snowboard, sanki, łyżwy, skutery śnieżne dla początkujących i zaawansowanych to nie jedyne atrakcje czekające na dorosłych i dzieci w Krynicy-Zdroju.

Krynica-Zdrój jest atrakcyjna o każdej porze roku, ale szczególny urok może mieć świąteczno-noworoczny urlop lub ferie zimowe u stóp Góry Parkowej. Szczególnie dużo możliwości czeka na zwolenników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Krynickie stoki

Krynica-Zdrój i okolice obfitują w liczne i dobrze zagospodarowane trasy dla narciarzy i snowboardzistów.

Jaworzyna Krynicka

Największą popularnością cieszą się stoki Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.), na której najdłużej utrzymuje się pokrywa śnieżna. Z doliny Czarnego Potoku na szczyt można się dostać kolejką gondolową. Ponadto działają dwa wyciągi krzesełkowe z 4-osobowymi siedzeniami i kilka wyciągów orczykowych. Dla narciarzy przygotowano 7 tras o różnym stopniu trudności, w tym 4 trasy z homologacją FIS. Nie zapomniano też o dzieciach, dla których uruchomiono wyciąg szkoleniowy „Mały Wacek”.

Słotwiny Arena

To kolejny ośrodek narciarski oblegany przez miłośników śnieżnego szusowania. Słotwiny Arena to wiele tras o różnym stopniu trudności (w tym jedna z homologacją FIS) i łącznej długości ponad 10 km. Dwa 6-osobowe wyciągi krzesełkowe zapewniają dużą przepustowość. Dla najmłodszych przewidziano wyciąg taśmowy „SunKid” i zimowy plac zabaw „Kubuś-Ski”.

Góra Krzyżowa

Położona blisko centrum miasta Góra Krzyżowa (812 m n.p.m.) to świetne miejsce dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami lub nie czują się wystarczająco pewnie. Ośrodek Henryk Ski zapewnia dwa 4-osobowe wyciągi krzesełkowe i wyciąg taśmowy „Kubuś” dla początkujących. Łagodne nachylenie stoku, cztery trasy o umiarkowanym stopniu trudności i dwie dla początkujących zapewniają dobry start.

Góra Parkowa

Najstarsza w Polsce kolej linowo-terenowa na Górę Parkową (742 m n.p.m.) to atrakcja o każdej porze roku. Zimą działa tam wyciąg taśmowy i bezpieczny „Kubusiowy Stok” dla początkujących. Góra Parkowa to również świetne miejsce do jazdy na sankach.

Inne zimowe aktywności

W Krynicy-Zdroju nie brakuje miejsc, gdzie można ćwiczyć różne formy aktywności fizycznej. Mniejsze stoki zachęcają do jazdy na sankach. Miłośników łyżwiarstwa przyciągnie Hala Lodowa MOSiR (Park Sportowy im. Juliana Zawadowskiego 5). Na pobliskiej górze Iwonka działa całoroczna Sankostrada, czyli 800-metrowej długości rynna, umożliwiająca saneczkowe zjazdy bez względu na porę roku, nawet po zmierzchu. W 2024 r. ma tam ruszyć budowa nowoczesnego toru saneczkowego spełniającego normy olimpijskie. Przy hali czynna jest też wypożyczalnia skuterów śnieżnych. Otaczające miasto oznakowane szlaki można wykorzystać do uprawiania narciarstwa biegowego, nordic walking lub spacerów. Poruszanie się po grubej pokrywie śnieżnej mogą ułatwić pożyczone rakiety śnieżne. W Krynicy-Zdroju każdy łatwo znajdzie wypożyczalnie sprzętu oraz szkółki dla początkujących i wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Specyficznym sposobem zimowego spędzenia czasu może być wieczorny kulig z pochodniami, ogniskiem i pieczoną kiełbaską. Można też całą rodziną ulepić fantazyjnego bałwana.

Co robić, kiedy pogoda nie dopisze?

Podczas pobytu w Krynicy-Zdroju możemy trafić na ziąb i pluchę, podczas których aktywność na świeżym powietrzu grozi przeziębieniem. Możemy też trafić na wyjątkowo ciepły powiew wiatru halnego i brak śniegu. Kiedy znudzimy się urokami Krynickiego Deptaku, możemy skorzystać z całorocznych atrakcji pod dachem.

Krynickie muzea

Miłośnicy sztuki mogą zajrzeć do niebieskiej willi „Romanówka”, w której ma siedzibę muzeum słynnego łemkowskiego malarza prymitywisty, Epifaniusza Drowniaka, znanego jako Nikifor Krynicki. Dzieci chętnie zobaczą krynicki oddział Muzeum Zabawek „Bajka” (ul. Piłsudskiego 2). Zabawki z różnych epok i z różnych stron świata potrafią rozbudzić wyobraźnię i przypomnieć, że w każdym z nas jest coś z dziecka. Wizyta w muzeum zabawek to również okazja, żeby pokazać najmłodszym, czym bawili się ich rodzice, babcie i dziadkowie. W Krynicy-Zdroju jest też coś dla miłośników myślistwa. Prywatne Muzeum Przyrodniczo Łowieckie „Łuczakówka” (ul. Halna 37) to także okazja do przyjrzenia się okazom replik broni myśliwskiej, poroży i wypchanej zwierzyny łownej.

Rozrywka i zabawa dla małych i dużych

W czasie niepogody można obejrzeć coś z repertuaru cyfrowego kina „Jaworzyna II” (ul. Piłsudskiego 19), odwiedzić salę bilardową lub kręgielnię albo oddać się rozkoszom podniebienia w restauracjach serwujących regionalne potrawy. Małe dzieci można zabrać do Centrum Zabaw Dziecięcych „Mały Robinson” w Handlowym Pasażu Krynickim (ul. J. I. Kraszewskiego 1), gdzie będą mogły wyżyć się na wielopoziomowym torze z kładkami i zjeżdżalniami lub wykreować swój świat z licznych zabawek i zestawów klocków. Podczas pobytu w Krynicy-Zdroju można odwiedzić pełen tajemniczych zagadek Escape Room (ul. Kraszewskiego 47) albo wybrać się na przygodę z książką do wyjątkowej księgarni „Drzewiec” w Nowych Łazienkach Mineralnych (ul. Piłsudskiego 2).

Opinie naszych gości

Hotel przytulny w dobrej lokalizacji , pyszne śniadanie . Widok na piękny krajobraz dookoła
sobota, 29, październik 2016
Pokoje przyjemne i wygodne. Nie wiem jak widoki z innych, nam trafiła się przyjemna panorama gór. Parking nieco zbyt mały. Wyżywienie dobre. Recepcja elastyczna, potrafią dopasować się do gości.
niedziela, 11, wrzesień 2016
Tygodniowy pobyt w hotelu ORLIK i 100% zadowolenia !!! Profesjonalna obsługa, wysoki standard świadczonych usług!!! Dziękujemy i POLECAMY !!!
piątek, 29, kwiecień 2016
Hotel Orlik Krynica-Zdrójnoclegi Krynica-Zdrójnoclegi pensjonat *** KOŚCIUSZKO w e-nocleg.plNoclegi e-nocleg.plKrynica-Zdrój noclegi
Oferta dla grup
Romantyczny weekend dla dwojga
Wyróżnienia i dyplomy
Copyright © 2023 Hotel ORLIK *** Krynica. Wszelkie prawa zastrzeżone.