Noclegi Krynica Zdrój - Rezerwacja: tel. +48 18 533 03 75, e-mail: orlik@krynica.pl
Hotel ORLIK *** -  noclegi w Krynicy

Z Krynicy do Muszyny najlepiej dojechać samochodem, kierując się krajową drogą nr 75. Można również wsiąść w jeden z busów komunikacji miejskiej kursujących między Krynicą i Muszyną, lub autobusem jeżdżącym na linii Nowy Sącz – Krynica –Muszyna –Szczawnik.

Ogrody sensoryczne znajdują się w uzdrowiskowej dzielnicy Zapopradzie, na alei Zdrojowej. Wejścia znajdują się nad sanatoriami Muszyna i Korona (dla osób niepełnosprawnych lub mających problemy z poruszaniem się) oraz od strony pijalni Antoni. Wejście jest darmowe i otwarte przez 24 godziny na dobę.

Ogrody zmysłów podzielono na części, które w inny sposób działają na nasze zmysły. W ogrodzie zdrowia znajdują się przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W ogrodzie zapachu posadzono wonne kwiaty, zioła i inne rośliny o specyficznych i pięknych zapachach. Ogród dźwięku służy do wyciszenia i wsłuchania się w szmer wody, szum wiatru czy śpiew ptaków. W ogrodzie zapachu i dotyku rośliny zostały wybrane pod względem zapachów, kształtów czy faktury liści, kwiatów i łodyg.

Ogród smaku najlepiej prezentuje się w lecie i na jesieni. Są tu posadzone drzewa i rośliny wydające owoce, których można spróbować. Przy każdej strefie stoi tablica informacyjna, a na szczycie wzniesienia wieża widokowa, z której widać panoramę Muszyny i część doliny Popradu.

Ogrody przeznaczone są przede wszystkim dla rodzin z dziećmi oraz niepełnosprawnych. Głównym zadaniem ogrodów jest pomoc w zrelaksowaniu się, wyciszeniu, wspólnym spędzeniu czasu z rodziną i przyjaciółmi. Są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, pełniąc funkcje terapeutyczne oraz edukacyjne.

Opinie naszych gości

Hotel przytulny w dobrej lokalizacji , pyszne śniadanie . Widok na piękny krajobraz dookoła
sobota, 29, październik 2016
Pokoje przyjemne i wygodne. Nie wiem jak widoki z innych, nam trafiła się przyjemna panorama gór. Parking nieco zbyt mały. Wyżywienie dobre. Recepcja elastyczna, potrafią dopasować się do gości.
niedziela, 11, wrzesień 2016
Tygodniowy pobyt w hotelu ORLIK i 100% zadowolenia !!! Profesjonalna obsługa, wysoki standard świadczonych usług!!! Dziękujemy i POLECAMY !!!
piątek, 29, kwiecień 2016
Hotel Orlik Krynica-Zdrójnoclegi Krynica-Zdrójnoclegi pensjonat *** KOŚCIUSZKO w e-nocleg.plNoclegi e-nocleg.plKrynica-Zdrój noclegi
Oferta dla grup
Romantyczny weekend dla dwojga
Wyróżnienia i dyplomy
Copyright © 2023 Hotel ORLIK *** Krynica. Wszelkie prawa zastrzeżone.