Hotel ORLIK *** ul. Kościuszki 7 33-380 Krynica Zdrój
orlik@krynica.pl +48 18 533 03 75

Co robić w Krynicy-Zdroju gdy pada deszcz?

atrakcje dla dzieci w Hotelu Orlik

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” – głosi tekst piosenki słynnego przed laty Kabaretu Starszych Panów. Okazuje się, że dorośli też nie wiedzą co robić, kiedy w znanej miejscowości turystycznej pada deszcz. Jakie atrakcje proponuje indywidualnym turystom i rodzinom z dziećmi Krynica-Zdrój? Czy Krynica-Zdrój może być interesująca również w czasie niepogody? Czy konieczność ukrycia się przed deszczem pod dachem zrekompensuje wypoczynek na świeżym powietrzu?

Krynica-Zdrój przyciąga turystów zarówno latem, jak i zimą. Słynie jako uzdrowisko, ośrodek sportów zimowych i wędrówek pieszych i rowerowych. Miasto i okolica mają do zaoferowania również wiele atrakcji na niepogodę.

Zdrowie jest najważniejsze

Położone w różnych częściach miasta pijalnie (Pijalnia Główna, Słotwinka, Mieczysław, Jan) umożliwiają korzystanie z bogactwa krynickich wód mineralnych. Trzeba pamiętać o tym, że składniki mineralne zawarte w wodach mineralnych mają służyć poprawie zdrowia i leczeniu niektórych chorób. Nadmierne i niekontrolowane spożywanie niektórych wód mineralnych może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Część wielkiej powierzchni modernistycznej Pijalni Głównej, wypełnionej egzotycznymi roślinami, zajmuje sala koncertowa. Warto zapoznać się z repertuarem koncertów i wybrać coś dla siebie. Deszczową pogodę można wykorzystać na pobyt w jednej z kilku krynickich jaskiń solnych. Wilgotne, zjonizowane powietrze i unosząca się w nim para wodna przesycona solami mineralnymi korzystnie działają na skórę, tarczycę, choroby układu oddechowego i alergie.

Krynickie muzea

Krynica-Zdrój to miasto Nikifora, łemkowskiego malarza prymitywisty. Trudno nie trafić do jego muzeum w rzucającej się w oczy swoim niebieskim kolorem zabytkowej willi „Romanówka”, położonej w sąsiedztwie krynickiego deptaku. W Muzeum Nikifora można zobaczyć dzieła tego niedocenionego za życia artysty, związane z nim pamiątki i zdjęcia. Muzeum Zabawek „Bajka” (ul. Piłsudskiego 2) zaciekawi nie tylko najmłodszych. Dzięki zgromadzonym tu zabawkom z różnych krajów i różnych epok dorośli będą mogli odbyć podróż sentymentalną do czasów dzieciństwa i pokazać maluchom, czym bawili się ich rodzice i dziadkowie. Miłośnicy łowiectwa i przyrody mogą odwiedzić Prywatne Muzeum Przyrodniczo Łowieckie „Łuczakówka” (ul. Halna 37) z bogatą kolekcją wypchanych zwierząt (nie tylko z polskich lasów), poroży i replikami broni palnej.

Aktywność pod dachem i nie tylko

Deszczowe dni nie muszą oznaczać braku aktywności. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. W hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i rehabilitacyjnych znajdziemy kryte baseny dostępne nie tylko dla gości hotelowych i pensjonariuszy. Trzeba tylko sprawdzić, gdzie i kiedy można z nich skorzystać. W Krynicy-Zdroju są też miejsca, w których możemy zagrać w kręgle, bilard, piłkarzyki albo porzucać lotkami do tarczy. Kino cyfrowe „Jaworzyna II” (ul. Piłsudskiego 19) z pewnością ma w swoim repertuarze coś, co przyciągnie miłośników sztuki filmowej. Podczas deszczu można wybrać się kolejką gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.) lub najstarszą w Polsce kolejką linowo-terenową na Górę Parkową (742 m n.p.m.). W oczekiwaniu na okno pogodowe, które pozwoli podziwiać widoki, zawsze można wstąpić do któregoś z punktów gastronomicznych.

Dla dzieci w różnym wieku

W czasie deszczu najtrudniej zająć czymś dzieci. Handlowy Pasaż Krynicki (ul. J. I. Kraszewskiego 1) zaprasza do Centrum Zabaw Dziecięcych „Mały Robinson”. Wielopoziomowy tor pełen ruchomych kładek, zjeżdżalnie z bezpiecznym lądowaniem w kolorowych kulkach, sala zabaw z mnóstwem klocków i zabawek pozwalają wyzwolić dziecięcą energię i wyobraźnię. Z dziećmi w wieku szkolnym warto wybrać się do położonej w Nowych Łazienkach Mineralnych księgarni „Drzewiec” (ul. Piłsudskiego 2). Wystrój tego klimatycznego miejsca, możliwość swobodnego poruszania się wśród regałów i fachowa porada to świetny sposób na zarażenie młodego człowieka bakcylem czytelnictwa i wprowadzenie w magiczny świat literatury. Dzieci w różnym wieku mogą odwiedzić krynicki Escape Room (ul. Kraszewskiego 47). Warunkiem wydostania się z pokoju jest rozwiązanie serii skomplikowanych zagadek. Rozwikłanie tajemnicy Strefy 51, uwolnienie się z sześcianu pełnego niebezpiecznych pułapek lub wyjście z labiryntu w staroegipskiej piramidzie musi się zakończyć w określonym czasie.

Deszczowa Krynica-Zdrój dla zmotoryzowanych

Przyjazd do Krynicy-Zdroju własnym samochodem daje możliwość zwiedzenia okolicy i poznanie ciekawych miejsc. Szczególnie godny polecenia jest Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich obejmujący zarówno obiekty drewniane, jak i murowane. Łemkowie to rusińska grupa etniczna zamieszkująca wschodnie krańce Beskidu Sądeckiego, Beskid Niski i zachodnie krańce Bieszczadów. Po akcji „Wisła” i wysiedleniu miejscowej ludności na Ziemie Odzyskane po II wojnie światowej część cerkwi przekształcono w kościoły katolickie. Już w samej Krynicy-Zdroju można podziwiać drewnianą cerkiew Narodzenia Bogurodzicy w Słotwinach (obecnie kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa), murowaną cerkiew greckokatolicką Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz murowaną cerkiew prawosławną św. Włodzimierza Wielkiego w Krynicy Dolnej. Poza Krynicą szlak łączy zabytkowe drewniane cerkwie w Bereście, Polanach, Piorunce, Czyrnej, Mochnaczce, Tyliczu, Muszynce, a przede wszystkim cerkiew św. Jakuba w Powroźniku, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Pochodząca z 1600 roku świątynia jest najstarszą drewnianą cerkwią w polskich Karpatach.

Żaden deszcz nie jest wystarczającą wymówką, bo Krynica-Zdrój jest świetnym miejscem do wypoczynku o każdej porze roku i bez względu na pogodę.

Hotel ORLIK *** to Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Uczestniczymy w programie "Małopolska na rowery"

Rower

Pakiet z myślą o rowerzystach

Lubisz rowerowe wyprawy? Mamy dla Ciebie idealne miejsce noclegowe oraz setki kilometrów tras rowerowych

Prowadzimy także wypożyczalnię rowerów, jeżeli nie mogłeś zabrać ulubionego sprzętu ze sobą.

czytaj dalej
Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR - Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Hotel Orlik jest patronem turystyki rowerowej. Rozwijamy się pod kątem przystosowania swojego obiektu do potrzeb rowerzystów.

Nasz hotel posiada certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom!

czytaj dalej

Hotel ORLIK ***
ul. Kościuszki 7
33-380 Krynica Zdrój

orlik@krynica.pl
+48 18 533 03 75

Współrzędne GPS:
N 49° 24' 48.5", E 20° 57' 16.78"

Plus Code:
CX73+7V Krynica-Zdrój

Oferowane przez nas pokoje wyposażone są w wygodne łoża (w zależności od Państwa preferencji są to łoża dwuosobowe bądź też jednoosobowe), telewizory LCD z dostępem do kablówki. Każdy pokój posiada dostęp do łazienki, która zagwarantuje Państwu odświeżenie oraz relaks podczas pobytu w naszym ośrodku.

Dodatkowo pokoje zostały wyposażone w niezbędne naczynia w postaci szklanek czy filiżanek, lodówkę, czajnik elektryczny oraz ręczniki.

Obserwuj nas


pensjonat *** KOŚCIUSZKO w e-nocleg.plNoclegi e-nocleg.plKrynica-Zdrój noclegi