Hotel ORLIK *** ul. Kościuszki 7 33-380 Krynica Zdrój
orlik@krynica.pl +48 18 533 03 75

Blog

Z Krynicy do Muszyny najlepiej dojechać samochodem, kierując się krajową drogą nr 75. Można również wsiąść w jeden z busów komunikacji miejskiej kursujących między Krynicą i Muszyną, autobusem jeżdżącym na linii Nowy Sącz – Krynica – Muszyna – Szczawnik lub pociągiem.

CZAS DOJAZDU SAMOCHODEM z Hotelu Orlik do parkingu przy Ogrodach Zmysłów: ok. 20 minut

Ogrody sensoryczne znajdują się w uzdrowiskowej dzielnicy Zapopradzie, na alei Zdrojowej. Wejścia znajdują się nad sanatoriami Muszyna i Korona (dla osób niepełnosprawnych lub mających problemy z poruszaniem się) oraz od strony pijalni Antoni. Wejście jest darmowe i otwarte przez 24 godziny na dobę.

czytaj dalej

Jak każdy turysta przyjeżdżający do Krynicy wie doskonale, na Jaworzynę można z łatwością dostać się kolejką gondolową. Ale my polecamy Wam spacer aż na sam szczyt, od dolnej stacji kolejki.

Wędrowanie z plecakiem po szlaku to esencja gór. A że wejście na Jaworzynę nie należy do zbyt trudnych, możemy śmiało polecić tę atrakcję każdemu. Wybierz dogodną dla Waszej rodziny trasę. Zabierz odpowiednią ilość jedzenia oraz płynów do picia. Wraz z wysokością rośnie zapotrzebowanie na paliwo dla organizmu. Do zobaczenia na szlaku!

czytaj dalej

Zrób Quest i dowiedz się jakie atrakcje kryją się w naszej uzdrowiskowej miejscowości. Wyprawa w formie zabawy pozwoli turystom poznać ciekawe miejsca i budowle rozsiane wokół krynickiego Deptaka, bo questing to gra, która polega na odkrywaniu miejsc lokalnego dziedzictwa.

Uzdrowisko Krynica –Zdrój jest znane i cenione w Europie już od ponad 220 lat! To kawał czasu, podczas którego powstało tu wiele zabytków, które są wyjątkowe i ponadczasowe, bo cieszą niezmienne już kilka dobrych pokoleń podróżników jak i rdzennych mieszkańców.

czytaj dalej

Sylwester to dzień wyjątkowy, to wtedy według tradycji żegnamy Stary Rok a witamy Nowy. Człowiek jest ewidentnie stworzeniem stadnym i lubi uczestniczyć w zbiorowych uroczystościach.

Doskonałą alternatywą dla zapracowanych osób jest spędzenie tego magicznego dnia w wyjątkowym otoczeniu. Niewątpliwie takim miejscem jest Krynica-Zdrój, wspaniałe miasteczko położone w sercu Beskidu Sądeckiego. Otoczona jest górami, które tworzą bajeczny klimat o każdej porze roku, a zwłaszcza w zimie.

Krynica mieści w sobie wiele wspaniałych zakątków, w których można spędzić Sylwestra. Dziś pokażemy Wam kilka scenariuszy, które zapewnią Wam wyjątkowe emocje w ten dzień.

czytaj dalej

Co prawda w Krynicy nie ma rzek nadających się na spływ tratwą czy kajakiem, ale takie atrakcje w okolicy łatwo znaleźć. Na przepływającej przez Muszynę i wzdłuż granicy ze Słowacją rzece Poprad organizowane są spływy kajakami i pontonami. W zależności stopnia umiejętności można wybrać wyprawę samotnie lub w większej grupie.

Pamiętajcie koniecznie o odpowiednim przygotowaniu do spływu. Co prawda organizatorzy zapewniają z reguły transport, ale o wodoszczelne torby i prowiant należy zadbać we własnym zakresie. Do zobaczenia na rzece!

czytaj dalej

Hotel ORLIK ***
ul. Kościuszki 7
33-380 Krynica Zdrój

orlik@krynica.pl
+48 18 533 03 75

Współrzędne GPS:
N 49° 24' 48.5", E 20° 57' 16.78"

Plus Code:
CX73+7V Krynica-Zdrój

Oferowane przez nas pokoje wyposażone są w wygodne łoża (w zależności od Państwa preferencji są to łoża dwuosobowe bądź też jednoosobowe), telewizory LCD z dostępem do kablówki. Każdy pokój posiada dostęp do łazienki, która zagwarantuje Państwu odświeżenie oraz relaks podczas pobytu w naszym ośrodku.

Dodatkowo pokoje zostały wyposażone w niezbędne naczynia w postaci szklanek czy filiżanek, lodówkę, czajnik elektryczny oraz ręczniki.

Obserwuj nas


pensjonat *** KOŚCIUSZKO w e-nocleg.plNoclegi e-nocleg.plKrynica-Zdrój noclegi