Hotel ORLIK *** ul. Kościuszki 7 33-380 Krynica Zdrój
orlik@krynica.pl +48 18 533 03 75

Wieża widokowa w Krynicy

Krynica Zdrój to z pewnością unikalne miejsce na mapie Polski. Znana jest przede wszystkim z leczniczych wód, licznych sanatoriów, stoku narciarskiego oraz pięknego deptaku, na którym możemy podziwiać wiele zabytkowych budowli. Ponadto uzdrowisko położone jest na górzystym terenie, dzięki czemu możemy cieszyć się pięknymi widokami oraz korzystać z wielu pieszych i rowerowych szlaków.

Szczególnym miejscem w Krynicy Zdroju jest wieża widokowa, której budowę rozpoczęto w 2017 roku, a jej wielkie otwarcie nastąpiło 19 sierpnia 2019 roku.

Jest to pierwszy tego typu projekt nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Mierząca 49,5 metrów drewniana wieża widokowa jest obecnie najwyższą konstrukcją tego rodzaju za której projekt odpowiada Podhalańska Pracownia Architektoniczna „Buduj a Woloj Jan Karpiel, Stanisław Michałczak” z Zakopanego. Została zaprojektowana i wykonana w pełni przez polskich architektów, konstruktorów i cieśli. Usytuowana jest w sercu Beskidu Sądeckiego, wśród korony drzew przepięknego pasma Jaworzyny Krynickiej, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.).

Do tej niezwykłej konstrukcji prowadzi drewniana ścieżka przyrodniczo-edukacyjna o długości 1030 metrów. Stopniowo wznosi się do góry podparta przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Przy jej projektowaniu, po raz pierwszy w Europie, w dwóch miejscach zastosowano system piętrowej ścieżki. Do jej budowy wykorzystano szczególnie trwały materiał idealnie nadający się do celów budowlanych – drewno z robinii akacjowej, potocznie nazywanej akacją. Dzięki temu spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa konstrukcji przy zachowaniu walorów estetycznych. Ścieżka ta umiejscowiona jest w koronach drzew przez co fantastyczne widoki i związane z nimi wrażenia są spotęgowane. Na przepiękny i bogaty drzewostan składają się między innymi drzewa takie jak świerki, jodły oraz buki. Na trasie ścieżki zwiedzający mogą poznać nie tylko okoliczną przyrodę ale również zaznajomić się z historią regionu. Zapewniają to 15 interaktywnych instalacji i tablic edukacyjnych. Spacerując, wraz z dziećmi możemy poprzez zabawę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, między innymi tego jakie zwierzęta zamieszkują pobliskie łąki oraz lasy, poznać rośliny rosnące w okolicach, historię Łemków, postacie z rodzimej i bardzo często nieznanej mitologii słowiańskiej oraz przez dziurkę od klucza pooglądać zabytki architektury drewnianej.

Na wieżę widokową można dostać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wędrówka piesza na szczyt a drugim sposobem jest wjazd nowoczesną, sześcioosobową kolejką krzesełkową Doppelmayr. Dzięki wyposażeniu w osłony przeciwwiatrowe jest to zdecydowanie wygodniejszy sposób transportu. Ponadto na szczycie wieży znajduje się dodatkowa atrakcja, szczególnie uwielbiana przez najmłodszych. Jest nią 60 metrowa zjeżdżalnia, którą możemy dostać się z powrotem na ziemię. Jednak zanim to nastąpi warto nacieszyć się wspaniałymi widokami rozpościerającymi się na malowniczą okolicę oraz poddać się cudownemu uczuciu zbliżenia się z naturą.

Hotel ORLIK *** to Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Uczestniczymy w programie "Małopolska na rowery"

Rower

Pakiet z myślą o rowerzystach

Lubisz rowerowe wyprawy? Mamy dla Ciebie idealne miejsce noclegowe oraz setki kilometrów tras rowerowych

Prowadzimy także wypożyczalnię rowerów, jeżeli nie mogłeś zabrać ulubionego sprzętu ze sobą.

czytaj dalej
Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR - Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Hotel Orlik jest patronem turystyki rowerowej. Rozwijamy się pod kątem przystosowania swojego obiektu do potrzeb rowerzystów.

Nasz hotel posiada certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom!

czytaj dalej

Hotel ORLIK ***
ul. Kościuszki 7
33-380 Krynica Zdrój

orlik@krynica.pl
+48 18 533 03 75

Współrzędne GPS:
N 49° 24' 48.5", E 20° 57' 16.78"

Plus Code:
CX73+7V Krynica-Zdrój

Oferowane przez nas pokoje wyposażone są w wygodne łoża (w zależności od Państwa preferencji są to łoża dwuosobowe bądź też jednoosobowe), telewizory LCD z dostępem do kablówki. Każdy pokój posiada dostęp do łazienki, która zagwarantuje Państwu odświeżenie oraz relaks podczas pobytu w naszym ośrodku.

Dodatkowo pokoje zostały wyposażone w niezbędne naczynia w postaci szklanek czy filiżanek, lodówkę, czajnik elektryczny oraz ręczniki.

Obserwuj nas


pensjonat *** KOŚCIUSZKO w e-nocleg.plNoclegi e-nocleg.plKrynica-Zdrój noclegi