Hotel ORLIK *** ul. Kościuszki 7 33-380 Krynica Zdrój
orlik@krynica.pl +48 18 533 03 75

Wycieczka do ogrodów sensorycznych do Muszyny

Z Krynicy do Muszyny najlepiej dojechać samochodem, kierując się krajową drogą nr 75. Można również wsiąść w jeden z busów komunikacji miejskiej kursujących między Krynicą i Muszyną, autobusem jeżdżącym na linii Nowy Sącz – Krynica – Muszyna – Szczawnik lub pociągiem.

CZAS DOJAZDU SAMOCHODEM z Hotelu Orlik do parkingu przy Ogrodach Zmysłów: ok. 20 minut

Ogrody sensoryczne znajdują się w uzdrowiskowej dzielnicy Zapopradzie, na alei Zdrojowej. Wejścia znajdują się nad sanatoriami Muszyna i Korona (dla osób niepełnosprawnych lub mających problemy z poruszaniem się) oraz od strony pijalni Antoni. Wejście jest darmowe i otwarte przez 24 godziny na dobę.

Ogrody zmysłów podzielono na części, które w inny sposób działają na nasze zmysły. W ogrodzie zdrowia znajdują się przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W ogrodzie zapachu posadzono wonne kwiaty, zioła i inne rośliny o specyficznych i pięknych zapachach. Ogród dźwięku służy do wyciszenia i wsłuchania się w szmer wody, szum wiatru czy śpiew ptaków. W ogrodzie zapachu i dotyku rośliny zostały wybrane pod względem zapachów, kształtów czy faktury liści, kwiatów i łodyg.

Ogrody Zmysłów w Muszynie

Ogród smaku najlepiej prezentuje się w lecie i na jesieni. Są tu posadzone drzewa i rośliny wydające owoce, których można spróbować. Przy każdej strefie stoi tablica informacyjna, a na szczycie wzniesienia wieża widokowa, z której widać panoramę Muszyny i część doliny Popradu.

Na początku roku 2019 w Ogrodach Sensorycznych (Ogrodach Zmysłów) otwarto Ogród Baśni i Legend (w którym dowiemy się nieco więcej o muszyńskich baśniach i legendach) oraz Pawilon Muzyczny z kawiarnią (z kawą, herbatą, ciastami).

Ogrody Baśni i Legend w Ogrodach Zmysłów w Muszynie

Pawilon Muzyczny i kawiarnia w Ogrodach Zmysłów w Muszynie

Ogrody przeznaczone są przede wszystkim dla rodzin z dziećmi oraz niepełnosprawnych. Głównym zadaniem ogrodów jest pomoc w zrelaksowaniu się, wyciszeniu, wspólnym spędzeniu czasu z rodziną i przyjaciółmi. Są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, pełniąc funkcje terapeutyczne oraz edukacyjne.

Hotel ORLIK ***
ul. Kościuszki 7
33-380 Krynica Zdrój

orlik@krynica.pl
+48 18 533 03 75

Współrzędne GPS:
N 49° 24' 48.5", E 20° 57' 16.78"

Plus Code:
CX73+7V Krynica-Zdrój

Oferowane przez nas pokoje wyposażone są w wygodne łoża (w zależności od Państwa preferencji są to łoża dwuosobowe bądź też jednoosobowe), telewizory LCD z dostępem do kablówki. Każdy pokój posiada dostęp do łazienki, która zagwarantuje Państwu odświeżenie oraz relaks podczas pobytu w naszym ośrodku.

Dodatkowo pokoje zostały wyposażone w niezbędne naczynia w postaci szklanek czy filiżanek, lodówkę, czajnik elektryczny oraz ręczniki.

Obserwuj nas


pensjonat *** KOŚCIUSZKO w e-nocleg.plNoclegi e-nocleg.plKrynica-Zdrój noclegi